Polowo, ogrodniczo, kuchennie
Akcja: Nie kradnij zdjęć!

Durszlak.pl Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów World Bread Day 2016 (October 16) Raise Awareness! Top Blogi Odszukaj.com - przepisy kulinarne
Blog > Komentarze do wpisu
Biszkopt z truskawkami.

Hej, hej, udało mi sie wpa¶ć tutaj na chwilę w ferworze przeprowadzki. Mam nowy i bardzo dobry przepis na biszkopt. Polecam na ciasta z owocami, bo wychodzi do¶ć niziutki. Na wysoki tort pewnie by trzeba podwoić składniki.


Biszkopt:

3 jajka,

pół szklanki cukru,

niepełne pół szklanki m±ki pszennej

2 łyżki m±ki ziemniaczanej

łyżeczka proszku do pieczenia

 

M±ki i proszek ł±czymy i przesiewamy. Białka ubijamy na sztywn± pianę, dodajemy partiami cukier, im piana sztywniejsza tym lepiej, następnie po jednym żółtku. Wł±czamy piekarnik - funkcja góra - dól na 50 stopni,w tym czasie dodajemy po łyżce mieszanki m±k i mieszkamy (najlepiej drewnian± łyżk±). Wylewamy na blachę wyłożon± papierem do pieczenia, wkładamy do nagrzanego piekarnika i stopniowo podwyższamy temperaturę do 170. Pieczemy do zarumienienia, w zależno¶ci od pieca może to być 12 minut, a nawet 25.

  

No a tak przezentuję się ciasto z tego przepisu: biszkoptowy spód, truskawki, pomarańczowa galaretka i nieco bitej ¶mietany.

 

Pozdrawiam, postaram się zagl±dać i może uda siępokazać moj± now± kuchnię?


niedziela, 28 maja 2017, karto_flana
Tagi: ciasto

Polecane wpisy